"Reitingu ettevõtluskoolitus andis tugeva aluse edasistele õnnestumistele."

Print
 

Lastekaupade e-pood ja maskoti tellimise teenus
Kersti Virro
Sunny Kitty OÜ
https://www.facebook.com/paikesekiisuke/Ettevõtluse pisik on mul alati sügaval sees olnud. Ühel hetkel läks ettevõtte loomise isu nii suureks, et lahkusin töölt ja otsustasin proovida ise midagi korda saata. Olles keskkooli lõpust alates töötanud kaubanduses, tundus kaubandusega tegelev ettevõte hea valik.
Olin töötanud Tartu Tarbijate Kooperatiivis turunduse osakonnas erinevatel ametikohtadel ja olnud alati julge esineja. Suvepäevade tarbeks mõtlesin näiteks välja erinevaid koomilisi etendusi-tantse. Ühel hetkel tekkis mõte teha maskott, kes hakkaks käima erinevatel üritustel lastega tegelemas.

Ettevõte sai alguse kaubamärgi loomisest

Esimese asjana tahtsin, et minu ettevõttel oleks oma kaubamärk, millega seostada kõiki ettevõtte tegemisi. Guugeldasin erinevaid nimevariante ning avastasin, et Päikesekiisut veel ei kasuta keegi. Vabad olid samanimeline domeen ning kaubamärk. Noorem õde joonistas kollase kassi pildi, mis mulle kohe meeldima hakkas ja seejärel esitasin registreerimistaotluse Eesti patendiametile. Tänaseks päevaks on Päikesekiisu kaubamärk patenteeritud.

Sain head nõu ja abi äriplaani koostamisel

Kohe peale kaubamärgi loomist registreerisin end töötuna ning läksin Reitingu mahukale ettevõtluskoolitusele koos äriplaani koostamise ja kaitsmisega. Samal ajal käisin ka Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis kaubandusökonoomika rakenduskõrgharidust omandamas, kus tegelesin diplomitööga. Magamata jäid nii mõnedki ööd ja valatud said mõnedki pisarad.
Äriplaani kirjutamine ei olnud keeruline, sest mul oli kõigest olemas selge visioon.

Reitingu koolitus andis palju uusi teadmisi. Peamine abimees koolitusel oli lektor Meljo Musto, kelle asjalikud nõuanded võtsin kõik kenasti äriplaani koostamisel arvesse. Asjatundlikud ja humoorikad õigusalased loengud olid ka Siim Kuusikul.

Minu äriplaan oli koolituse parim ja sain alustava ettevõtja toetuse

Reitingu koolitusel äriplaani kaitsmisel pani lector meie äriplaanid pingeritta ja minu äriplaan tunnistati koolituse parimaks. Peale koolitust lahistasin muidugi taas autos nutta. Minu pingutused ja magamata ööd olid ennast ära tasunud. Kohe saatsin äriplaani Eesti Töötukassasse ettevõtluse alustamise toetuse taotlemiseks ja kuu hiljem oli positiivne otsus meilil. Lugesin seda otsust ikka kohe 10 korda, et toetuse saamises täiesti kindel olla.

Päikesekiisu maskott ja rõivakauplus

Siis läks tasapisi tööks. Päikesekiisu maskott on käinud laste sünnipäevadel ja talvepäevadel. Olemas on toimiv e-pood www.paikesekiisu.ee ning pisike rõivakaulus Tartu kesklinnas.
Kui on häid mõtteid või ideid, kus Päikesekiisu saaks kaasa lüüa, võta minuga julgelt ühendust.

Tugi alustavate ettevõtjate mentorklubist

Osalesin ka Reitingu alustanud ettevõtjatele mõeldud mentorklubis. Suurim kasu sealt on toredad uued tuttavad. Toetame üksteist, püüame reklaamida, soovitada üksteise teenuseid jne.
Mentorklubi kõige vajalikum osa oli kindlasti raamatupidamise loeng. Merle Sulaoja oli väga asjatundlik lector, kes andis paljudele küsimustele vastused. Alustava ettevõtja jaoks on raamatupidamine kõige keerukam valdkond.

Vaatamata raskele algusele on isetegemise rõõm naudingut pakkuv

Olen väga õnnelik, et juhuse tahtel sattusin just Reitingu ettevõtluskoolitusele. See andis tugeva aluse minu edasistele õnnestumistele. Töötuna alustanud ettevõtjal on rahalised vahendid üsna piiratud, seepärast on ellujäämine ja võidujooks teiste samalaadsete ettevõtetega päris raske. Vaatamata sellele on oma aja peremeheks olemisel palju eeliseid ning isetegemise rõõm pakub palju naudingut. 
 


Said inspiratsiooni ja motivatsiooni? Tule ka koolitustele!
Koolituskeskus Reiting on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
 Vaata koolitusi
 

 

​​